Říjen 16

13. listopadu 2016 v 17:22 | ann-ihilation |  Měsíce (a vadnější tělesa připoutaná k Zemi)

Půlka listopadu,
já vím. Ale nepíšu. Nic. Nemůžu. Nedělám prakticky nic, u ničeho nevydržím, vše mě hned přestáví bavit, nic mě ne(v)táhne...Ale že bych se nudila? To určitě říct nemůžu.

Přečetla (respektive dočetla, protože si vždy rozečtu víc věcí najednou) jsem docela dost knížek, ale doporučila bych vám jednu, Stracholam, vlastně spíš jejího jejího autora, Jana Skácela, do kterého jsem se tímto oficiálně zamilovala.
Idiot nakonec nebyl tak dobrý, jak jsem čekala, ačkoliv se velmi ztotožňuji s Lvem Myškinem. Ruská literatura mi prostě něčím nesedí, připadá mi, že ač jsou to Slované, mají jinou mentalitu a to až tak moc, že mi vadí charaktery postav. Ale zase třeba na Lermontova si sáhnout nenechám, je to taková světlá výjimka. :)
Co bylo velkým zklamáním, bylo dílo, které společně napsali Jack Kerouac a William S. Burroughs - A hroši se uvařili ve svých nádržích. Historická hodnota je asi super, ale aby mě dva tak výrazní autoři nudli? To samé by se asi dalo říct o první knize, kterou jsem četla od Henryho D. Thoreaua - Chůze. Fakt mě nebaví sečtělí lidé, kteří citují a citují jiné, a když se dostanou ke své myšlence, je nevýrazná a nedokončená. Je to jen touto knihou, nebo je takový pořád?
A konečně jsem se dostala k novému Harrymu, lásce mého dětsví. Stála mě jeden rum a dostala jsem do ní skvělé věnování, ale pořád jí nejsem schopná reálně zhodnotit. Zhltla jsem jí za den - ostatně přechozí díly jsem tehdy také nemohla dát z ruky a prostě je hned musela dočíst, ale že by to byl nějaký literární poklad? Vlastně to má asi jeden dobrý nápad a jinak je celá inspirace příběhu výcucem dílů starých. Kdyby to bylo cokoliv jiného, tak asi nadávám, ale nostalgie je silnější než logika a budu číst i další díly. (A že jich ještě bude, protože prachy!)

Film jsem viděla asi jen jeden (jak je to možné???), ale za to se mi líbil. To, co dýchám, jsou povídky protkané v jeden snímek. Zasmrádají kýčem, ale líbí se mi. Tečka. :))

Z kultury: Díky moc pořadatelům Signalu, že většinu věcí umístili dovnitř, opravdu pak dávalo smysl, že to bylo po večerech. A vůbec - letos stála většina instalací za starou belu a na spoustě lukrativních místech nebyly vůbec. Nejvíce se povedlo promítání na kostel sv. Ludmily na Míráku - ostatně jako každý rok. :)

My heart is rip-shit
My mouth is everywhere
You're lyin' in it

Útržky z osobního života: Jsem teď v hračárně jako vedoucí na plný úvazek a vlastně mě to i celkem baví. Mam fajn šéfovou, mam to blízko, nejsem tam strestlá (většinou :D:D) a práce s lidma mě baví (taky většinou :D:D). Hlavně vzhledem k tomu, že mam dost často takový ty asociální nálady, kdy se nezvládám s nikým bavit, je to docela fajn, protože mě to nutí to nějak překonávat. Ale na doživotí to snad není. :)) (Jak ta práce, tak ty nálady..)
Jinak mám spoustu alkoholových zážitků, včetně takových, které bych ráda vytěsnila, nebo kvůli nim prostě zmizela z povrchnu zemského (nebo alespoň z tohoto kontinentu), protože to můj mozek nemůže probrat. Prostě to stojí za prd a co? Co? Můžu si za to sama, protože jsem si asi řekla, že když mam práci na pohodu, tak si rozeseru zbytek. Ačkoliv byl asi rozesranej už dávno. (A tajně doufám, že se rozesral sám, vina je hnusnej pocit.)
Rozhodla jsem se, že nic nebudu řešit a všechno nechám vyhnít. Tadááá. (Jako že je občas lepší nedělat nic, protože...prostě je.) Tak uvidíme.

Čáu mňáu, ani vlastně nevím, proč ještě tyhle deníčkové články píšu.
ANNihilation


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 13. listopadu 2016 v 20:24 | Reagovat

Protože se na ně vždycky těšim?

Jinak Harryho jsem si objednala od Ježíška, taky z nostalgie, tak jsem zvědavá teda. A musím se k něčemu přiznat a zároveň se tě zeptat.. Četla jsi Nahý oběd? Já jsem se tento týden rozhodla (asi v půlce knihy), že to vzdávám. Stydím se a skoro nenávidím, protože jestli mě něco stresuje, tak jsou to nedočtený knihy (tahle je druhá, první byla Proč muži milují potvory, což byla mega sračka a tak mě to vlastně ani nemrzí), ale já už na to asi fakt nemám. Začátek mi přišel dobrej a zajímavej, ale teď nevidim jedinej důvod, proč pokračovat.

2 Robka Robka | Web | 13. listopadu 2016 v 20:36 | Reagovat

Ten začátek je o mně? :-) Jinak - nechtěla bys mě vzít do hračkárny, když jseš teď vedoucí? Jsem taky asociál a občas mám problém mluvit s lidmi... Chybí mi jen zážitky s alkoholem.
P.S. Idiota jsem těžce louskala pár let zpátky a byla jsem z toho celkem vedle, četla jsem některé pasáže vícekrát a asi jsem je úplně nepochopila.

3 Robka Robka | Web | 13. listopadu 2016 v 20:37 | Reagovat

Jo a přidávám se k Elišce, deníčkové články piš, my se na ně těšíme.:-)

4 ANNihilation ANNihilation | Web | 14. listopadu 2016 v 7:29 | Reagovat

[1]: Harry se ti prostě bude napůl líbit, protože to je kus dětství na papíře. Nahý oběd jsem četla a taky jsem měla problém to neodložit. Nakonec jsem ho dočetla, ale asi mi to moc nedalo. :D Ale zase jsem od něj četla Teplouše a bylo to úplně o něčem jiným, takový jemnější a niternější (než Nahý oběd asi všechno :D, ale pochop to :D)..Ono vůbec beatníci jsou divní.

[2]: Asi za to nemůžeme my, ale je to nějaká epidemie? (Něco jako vzduchem přenosná katatonie..) Jinak - chtěla, byla by to sranda. :) Po tvých zážitcích z práce by tě tam fakt nic nemohlo rozhodit. Eh, alkohol je třeba nahradit, pak se vždy něco děje. :D

A díky, holky, no.. :) Se červenám (a mám podezření, že máte skřítka v hlavě, protože tohle nikdo normální nemůže dobrovolně číst..)

5 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 16. listopadu 2016 v 17:40 | Reagovat

Tohle období je doslova šílený, ke všemu neštěstí zevluju doma kvůli nemoci, která mě po více než dvou letech zmohla...horší je, že já nedokážu bejt v klidu, takže i když mám teplotu, pořád něco musím dělat, protože mi přijde, že mi utíká čas mezi prsty...o víkendu jsem se pěkně zlískala Becherovkou a dvanáctkama, radši nepočítám, kolik toho bylo, usnula jsem jak mimino :D.

Ty pracuješ v hračkárně, to je paráda ! :) jak ráda bych pracovala s lidmi, jenže moje introvertní povaha mi to nechce dovolit...

Posílám ti jeden song, kterej teď poslouchám pořád: Madrugada - Vocal (*možná ho znáš).

6 ANNihilation ANNihilation | Web | 19. listopadu 2016 v 14:24 | Reagovat

[5]: Tak to je sranda, taky jsem teď marod (kéž by po dvou letech :D), ale dobrý je slyšet (číst), že má někdo z nemoci stejný pocity jako já, uuuuf, to nedá žejo, nic nedělat.
Ta písnička je mi povědomá, ale neřekla bych přímo, že jí znám.. Moc díky za ní, trefila ses mi do vkusu a nálady. :)
Já jsem taky trochu introvert, asi jak kdy? Často nevím, jak se s lidmi bavit a co jim říkat, ale tady jak musim, tak to je fakt výzva. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Anihilační koktejl: Vezmeme spoustu hudby, přidáme kapku filmů a knih, pořádnou dávku úchylnosti
a sentimentálního egoismu, to vše jemně zakápneme náhodným mixmašem zájmů a notnou dávkou platonismu.
Podáváme ve sklenicích čistého šílenství.
Na zdraví!