Listopad 2015

Jimi Hendrix - Love or confusion

12. listopadu 2015 v 0:45 | ann-ihilation |  Jimi Hendrix

Písně Jimiho Hendrixe jsou vždy balzámem na duši. Nehledě na text, vždy rozveselí.

Is that the stars in the sky, or is it
Rain fallin' down
Will it burn me if I touch the sun
So big, so round

autoportrét 9.11.15

9. listopadu 2015 v 15:37 | ann-ihilation |  Ze mě pis
štepení osobností


(ta lepší se oddělila a rozplynula se)

Karel Kryl - Děkuji (živě)

4. listopadu 2015 v 1:01 | ann-ihilation |  Karel Kryl
Bez pochyb nejlepší od něj...


Sice se to na video nedá dívat, protože nesedí zvuk do obrazu, ale přeci jen se to vyplatí pro ten náznak pitomého úsměvu při "pro touhu po kráse děkuji za ošklivost".. :D

sur-aut

4. listopadu 2015 v 0:29 | ann-ihilation |  Art (k)deco
Notnou dobu uvažuji o tom, že zkusím automatické psaní a kreslení. A pořád to odkládám na budoucnost, kdy budu psychicky vyrovnaná a zkusím to beze strachu z toho, co (nebo kdo?) ve mně skutečně žije. Narazila jsem ale na nějaké staré papíry a poznámky a zjistila, že něco podobného už jsem asi kdysi zakusila. (Stáří odhaduji dva až čtyři roky zpět.) Psychologický rozbor není vítán. Koneckonců není ani možný, protože to po sobě přečtu jen já.
Říjen dva tisíce patnáct

3. listopadu 2015 v 23:02 | ann-ihilation |  Měsíce (a vadnější tělesa připoutaná k Zemi)

A škola je tu! Zápis předmětů asi dopadl dobře. Mám vždy obavy, když si zapisuju semináře u učitelů, které neznám. A letos mám jen dva "osvědčené" (a oba fajn, jinak bych to neudělala :D), takže strach byl na místě. A oprávněně? Asi jen u jednoho, ale jak se říká - když už, tak pořádně. Král hnidopichů totiž fešně podtrhává svůj styl úzkými (zařízlými) kalhotami v předních partiích. Auuuuu. (A ta bolest patří mým očím.) Jinak snad dobrý, akorát nevím, jak nafouknout den alespoň o čtyři hodiny a stihnout vše, co bych měla, případně co bych chtěla.

V říjnu se konalo vytoužené představení Ze života hmyzu, na kterém jsme seděli v první řadě. Karel Dobrý a Saša Rašilov na jednom jevišti! (Ale jeden v šatech, Ráj neexistuje!) A hlavně jsem se konečně v dospělosti podívala do starého dobrého Národního. Novou scénu navštěvuji pořád, ale tady jsem byla všehošudy dvakrát. Poprvé s babičkou na Louskáčkovi a mám na to hezké vzpomínky. A pak se že si dítě nemůže užít divadlo!

Jo, jinak se stala hrozná věc - propadla jsem systému zařídila si svůj první bankovní účet. Je to hnus, jsem chudá už i v elektronické formě! Pro vás je asi spíš divné účet nemít, co?

Nechci říkat, že mi už zase začalo období, kdy se můj imunitní systém uložil k zimnímu spánku, řekněme tedy, že se mi jen shodou nešťastných náhod podařilo dvakrát za tento měsíc lehce onemocnět. Každopádně jsem svoje malé teplůtky vyležela (vychodila) dřív, než skončil festival Signal! Stihli jsme teda jen pár věcí a byla dost kosa, ale určitě to za to stálo. Mám neskonale ráda všechny akce pro veřejnost, které rozštípnou veřejný prostor a udělají z něj něco jiného, než čím je obvykle. Navíc světelné umění učaruje i laikovi. (Jo a za toho se mimochodem považuji také..) Ale kdybyste viděli, jak bylo plné centrum! To snad nebývá o prázdninových víkendech.

V rámci jednoho blokového kurzu, co mám zapsaný, jsme o víkednu běhali po zajímavých galeriích. Zajímavých tím, že jsou vytvořené úplně antikomerčně a navíc často v dost nezvyklých (pro Česko, neasi) prostorách. Třeba se k nějaké z výstav ještě vyjádřím, třeba až je pochopím nebo tak. :D Spíš by mě zajímalo, jestli sami znáte nějakou takovou galerii? - která je v kavárně, ve sklepě, v chodbě ústavu, nebo v knihovně a není komerčního rázu?

Zase cvičím jógu a jsem předsvědčená o bludu, že mě pár minut zachrání před neřestným stylem života. Ať žije marcipán (mmm arcipán)!

Zjistila jsem, že mi hrozně chybí mužský kolektiv, jaký jsem měla třeba na střední škole. (Protože prostě chcete být jedna z pěti holek v ročníku.) Asi, že ženský se nedají snést ve větším počtu. Pokecat s jednou je dobrý, ale s více, to vás usmrtí. Vždycky jsem se obklovala chlapama, protože jsou víc upřímný a otevřený.. a taky prostě nemají potřebu některé věci pitvat. A teď samý ženský ve škole i v práci! Ale když už se najde nějakej chlap, tak mi nezapomene sdělit, že měl zamlada dlouhý vlasy. :)

Je podzim a ten miluju ze všeho nejvíc!
Vaše
ANNihilation

P.S.: Na nachlazení nepomáhá bourbon.
Anihilační koktejl: Vezmeme spoustu hudby, přidáme kapku filmů a knih, pořádnou dávku úchylnosti
a sentimentálního egoismu, to vše jemně zakápneme náhodným mixmašem zájmů a notnou dávkou platonismu.
Podáváme ve sklenicích čistého šílenství.
Na zdraví!