Anketa o nejodpornější listopadovou vánoční výzdobu

24. listopadu 2012 v 21:22 | ann-ihilation |  Bílé na černém
Také se u vás už v listopadu objevila vánoční výzdoba? A taky je tak ohavně kýčovitá? Vždycky jsem měla pocit, že Vánoce jsou o něčem jiném, tak si aspoň z těhle obludných výtvorů chci udělat legraci. Veřejně, jinak bych to nebyla já.

1) Obchodní centrum Nový Smíchov
Všude po nákupním centru jsou rozmístěny tyto odporné stromečky. Ze západu bychom se v tomhle vážně neměli inspirovat, třeba ty zelené nevypadají tak hrozně.

2) Palladium
Tady to není moc dobře vidět, protože ten foťák, kterým to je focené má krásnější pohled na svět a dává realitě vždycky trochu lepší tvář. :)) I když, pan Modrý říkal, že Palladium je hrozné i bez té výzdoby. :))

3) Slovanský dům


To je podle mě úplně to nejošklivější ze všeho. Ještě se to tak krásně mlátí s názvem místa umístění, achjo. Všichni jsou paf ze sobů, ale už je vidím, jak si počkají na dárky do pětadvacátého, pche!

4) Václavské náměstí

Nákupní centra jsou tak přezdobená, protože se snaží nalákat zákazníky, vnutim jim, že svátky už se blíží a nutit je tak nakupovat, ale že by to fungovalo i u smažáků a klobás? :-O

Narazili jste vy sami na něco, co se vám takhle nelíbilo? Já nevím, jestli mě víc vadí ta stylizace vedená ke Spojeným státům, nebo to, že ještě ani nezačal advent a všichni jsou posedlí komercí a penězi. Hlavně tomu dnes z ČT1 ve zprávách nasadili korunu, když udělali reportáž o tom, že některá města za výzdobu platí hodně a jiná méně! Bez takového zpravodajství bych hold asi nemohla žít, protože bych si přišla hrozně neinformovaně. :))

Ale nechci být pořád věčný kritik a na něco si stěžovat, těším se, až po první adventní neděli někde přibyde něco hezkého a určitě se o to ráda podělím. :) Zajímalo by mě, jak to berete vy? Je vám to jedno, nebo se nad tím pozastavujete?

ANNihilation, nesnášící Santu a těšící se na Ježíška, ňiňíííí

Za fotky děkuji moc panu Modrému! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 flame flame | Web | 24. listopadu 2012 v 22:02 | Reagovat

Mně dneska stačilo, že jsem při procházce viděla na jednom domě figurku Santy přidělanou k balkónu. To je příšernost.
Mně bude dárky vždycky nosit jen Ježíšek. :D
Ale napadá mě, že jeho nevýhodou je, že nikdo neví, jak by vlastně měl vypadat. Proto si nikdo na balkon Ježíška dát nemůže, ani kdyby chtěl.

2 Domka Domka | 24. listopadu 2012 v 23:02 | Reagovat

No fuj, nevím ani která fotka je nejhorší,  proto volím možnost, že všechny jsou stejně hnusné... Protože opravdu nevím. Jedno hnusnější než druhé. Taky nesnáším Santu a taky ty výzdoby inspirované například USA. Já ani nemám moc ráda ty výzdoby na domech. Všude jenom světýlka, tohle nemám ráda. A taky všude vidím zavěšené ty Santy na balkónech.. Hrůza a běs.

3 Robka Robka | E-mail | Web | 25. listopadu 2012 v 9:21 | Reagovat

Musím se ztotožnit s Domkou - ta světýlka, Santové, lezoucí po oknech, osvětlení sobi se saněmi - to je hnus. Osobně nesnáším tuhle výzdobu, je to mor. Mám ráda naše české Vánoce - ale spíš takové ty s nádechem starých časů. Jesličky v kostele, stromek, ozdobený slaměnkami a perníčky, voňavé cukroví a rozkrojená jablíčka. Letos se hůř než kterýkoli jiný rok přelaďuji na předvánoční šílení obchodníků - takže mi upřímně taková kýčovitá výzdoba leze na nervy. Jo, v Maroku nebyli žádní sobi ani Santové! To bylo fajn.A jen přijedu sem, už to na mě čumí zpoza každého rohu a na internetu všude vidím, co bych bezpodmínečně měla koupit a udělat pro ty nejkrásnější svátky v roce. Letos nemám ještě ani zadělané těsto na perníky, které peču moc ráda a ještě radši zdobím.

4 ann-ihilation ann-ihilation | 25. listopadu 2012 v 10:01 | Reagovat

Jééé vidim, že všechny máte extra rády Santu a tyhle humusy spojené s ním, co? :D  Ta tradiční česká výzdoba fakt vypadá asi milionkrát líp, škoda toho. :) A bude hůř, světýlka za chvíli budou úplně všude, uáááá! To by hned člověk radši odcestoval do Maroka - pryč od téhle komerce. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Anihilační koktejl: Vezmeme spoustu hudby, přidáme kapku filmů a knih, pořádnou dávku úchylnosti
a sentimentálního egoismu, to vše jemně zakápneme náhodným mixmašem zájmů a notnou dávkou platonismu.
Podáváme ve sklenicích čistého šílenství.
Na zdraví!