Podmiňování

20. října 2012 v 13:50 | ann-ihilation |  Ze mě pis

Všichni se tváří, že je individualita vyžadovaná, ale přitom nám vnucují mylnou představu o naší osobnosti, protože jsou přesvědčení o tom, že ví, kdo jsme. V tom spočívá celé podmiňování - představu o sobě samotném nám vytváří bezduchý dav a my se jí řídíme a pomalu se měníme v další ovci. Podle osho-zen tarotu je každý lvem, který dokáže kráčet sám a nenechat se ovládat stádem. Ale uvědomujeme si to?
Naše tvář se stává vymyšlenou, osobnost je složená ze střípků nevědomosti a strachu z toho být sami sebou. Je tohle ten důvod, proč je většina lidí nespokojená? Plyne to z nepochopení sebe samých?
Ačkoliv vždy je lehčí sám sebe umístit do davu, než si své vlastní místo doopravdy najít. Je lehčí věřit ve vlastní dokonalost než se postavit svým chybám.
Co když ale člověk dospěje do takového bodu sebereflexe, že jemu samotnému bude milejší si myslet, že je někdo jiný? Co když je lepší být sám sobě vysněný než-li být nickou?
Ach, sebedestruktivní lvi..

ANNihiLion

zdroj obrázku: http://www.rust-osobnosti.cz/videoskoleni/esoterika/karta-dne-vyklad-karet-osho-zen-tarot/karta-dne-2622009-karta-podminovani-vyklad-karet-osho-zen-tarot.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Robka Robka | E-mail | Web | 21. října 2012 v 8:49 | Reagovat

Ona individualita se sice cení, ale zase na druhou stranu celý život jsme tlačeni do davu. Začíná to už ve školce, pokračuje školou, zaměstnáním. Děláme něco, co je nám proti srsti, protože musíme dodržet určité normy a stereotypy, které nám jsou vnucovány.
Je těžké si v dnešním světě zachovat si svou jedinečnost, možná o to těžší, že máme opravdu strach být sami sebou. Máme strach, co by tomu řekli ostatní.
Někdy je těžší poznat sám sebe, než druhého. Přiznat si, že nejsme takoví, jací se snažíme být.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Anihilační koktejl: Vezmeme spoustu hudby, přidáme kapku filmů a knih, pořádnou dávku úchylnosti
a sentimentálního egoismu, to vše jemně zakápneme náhodným mixmašem zájmů a notnou dávkou platonismu.
Podáváme ve sklenicích čistého šílenství.
Na zdraví!